Ana Sayfa

Ürün Karşılaştırmaları

Logitech B100 vs M90: Hangi Mouse Sizin İçin Daha Uygun?

Post image
Benzer ürünleri özellik, fiyat ve kullanıcı yorumlarına göre karşılaştırın, doğru seçimi yapın.

Bilgisayar kullanıcıları için doğru mouse seçimi günlük kullanım deneyimini doğrudan etkiler. Özellikle Logitech gibi güvenilir markaların ürünleri arasında tercih yapmak kullanıcıların beklentilerine en uygun performansı bulmalarını sağlar. Bu yazımızda Logitech B100 ve Logitech M90 modellerini detaylıca karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza en uygun seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

Logitech B100 ve M90 Tanıtımı

Her iki model de Logitech’in temel kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği klasik ve işlevsel ürünlerdir. B100 özellikle dayanıklılığı ve sade tasarımı ile ön plana çıkar; M90 uygun fiyatı ve temel işlevleriyle ofis ve ev kullanımı için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Ayrıca Bakınız

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS uygulamalarında sertifika süresinin dolması, fare ve klavye işlevselliğini etkiledi. Güncellemeler ve alternatif çözümlerle sorun kısmen giderildi ancak kullanıcılar yazılım bağımlılığına dikkat çekti.

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580, şık tasarımı, çoklu cihaz desteği ve sessiz tuşlarıyla verimli ve konforlu yazma deneyimi sunar. Hafif ve ince yapısıyla her ortamda kullanılabilir.

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 kablosuz farelerin özellikleri, kullanıcı yorumları ve karşılaştırmasıyla, ihtiyaçlarınıza en uygun mouse'u seçmenize yardımcı oluyoruz.

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 modellerinin tasarım, pil ömrü, hassasiyet ve kullanım kolaylığı açısından karşılaştırması, kullanıcı yorumlarıyla birlikte detaylı analiz sunuyor.

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio, iPad 10.2 için tasarlanmış dayanıklı, şık ve kullanışlı klavyeli kılıf. Uzun pil ömrü ve kolay bağlantısıyla verimli kullanım sağlar.

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 modellerinin özellikleri, ergonomisi ve kullanıcı yorumlarıyla detaylı karşılaştırması, seçim yaparken size rehberlik ediyor.

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 modellerinin ses kalitesi, konfor ve mikrofon performansını detaylı karşılaştırıyoruz.

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL klavyeleri, yüksek performans ve tasarım özellikleriyle öne çıkıyor. Kablolu ve kablosuz seçenekleri, tuş yapıları ve RGB ayarlarıyla farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

Tasarım ve Ergonomi Karşılaştırması

Logitech B100

  • Boyut ve Ağırlık: Orta büyüklükte hafif tasarımı sayesinde uzun süreli kullanımlarda el yorgunluğunu azaltır.

  • Ergonomi: Simetrik tasarımı sayesinde hem sağ hem de sol el kullanıcılarına uygundur.

  • Yüzey: Mat plastik yüzey el kaymasını önleyerek konforlu bir tutuş sağlar.

Logitech M90

  • Boyut ve Ağırlık: B100’den biraz daha kompakt ve hafif.

  • Ergonomi: Yine simetrik tasarım ambidextrous kullanım imkanı sunar.

  • Yüzey: Parlak plastik yüzey estetik bir görünüm sağlar ancak uzun kullanımlarda terlemeye neden olabilir.

Teknik Özellikler ve Performans

ÖzellikLogitech B100Logitech M90
Sensör TipiOptikOptik
DPI800 DPI800 DPI
Bağlantı TipiKablolu USBKablolu USB
Kablo UzunluğuYaklaşık 1.5 metreYaklaşık 1.2 metre
Tuş Sayısı33

Her iki modelde de temel ofis ve günlük kullanım için yeterli performans sunan 800 DPI optik sensör bulunur. Bu web gezintisi doküman düzenleme gibi işlerde akıcı ve hassas hareket sağlar.

Kullanım Alanları ve Uygunluk

  • Logitech B100: Daha uzun kablo uzunluğu ve sağlam yapısı sayesinde ofis ortamları ve ev kullanımı için idealdir. Ergonomik tasarımı uzun süreli kullanımda konfor sağlar.

  • Logitech M90: Daha kompakt yapısı ve şık tasarımı ile taşınabilirlik gerektiren durumlar için uygundur. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için pratik bir seçenektir.

Fiyat ve Değer Analizi

Her iki model de bütçe dostu fiyatlandırma ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Genellikle Logitech M90 B100’e göre biraz daha uygun fiyatlıdır. Ancak dayanıklılık ve uzun ömür beklentisi yüksek kullanıcılar için B100 fiyat-performans açısından daha avantajlı olabilir.

Sonuç ve Öneriler

Logitech B100 ve M90 kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına hitap eden iki başarılı mouse modelidir. Eğer dayanıklılık ve uzun kablo sizin için ön plandaysa B100 modeli daha uygun olacaktır. Öte yandan taşınabilirlik ve uygun fiyat arıyorsanız M90 beklentilerinizi karşılayabilir.

Her iki model de temel ofis ve günlük bilgisayar kullanımı için yeterli performans ve konfor sunar. Seçiminizi yaparken kullanım alışkanlıklarınızı taşıma ihtiyacınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.


Bu karşılaştırma Logitech B100 ve M90 modellerinin teknik ve kullanım özelliklerini kapsamlı bir şekilde ele alarak okuyuculara bilinçli bir tercih yapma imkanı sunar. Her iki mouse da güvenilir markanın ürünleri olarak uzun süreli kullanımda kullanıcı memnuniyetini hedefler.

📊 Fiyat Bilgileri
Yükleniyor...
Şirin Karaoğlan
·Güncellendi:
Paylaş:f𝕏

Yorumlar:

    Ayın popüler yazıları

    Samsung Galaxy S26, Quick Share üzerinden AirDrop desteği sunarak Android ve iOS arasında dosya paylaşımını kolaylaştırıyor. Ancak Wi-Fi sorunları ve eski modellere destek belirsizliği kullanıcıları düşündürüyor.

    Yatak kenarında kulaklık ve DAC yerleştirilen özel masa, dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak müzik dinleme deneyimini geliştirir. Doğru ekipman ve ortam düzenlemesi müziğin inceliklerine odaklanmayı sağlar.

    Apple Xcode 26.3 sürümü, yapay zeka ajanları desteğiyle iOS geliştirme süreçlerinde verimliliği artırıyor. Claude Code gibi araçlar bash script yazımında başarılı, ancak SwiftUI'de manuel müdahale gerekebiliyor.

    Apple'ın yeni MacBook Air modeli, M5 çipiyle performans artışı, 512 GB temel depolama ve Wi-Fi 7 desteği sunuyor. 60 Hz ekran ve OLED eksikliği bazı kullanıcılar için sınırlayıcı olabilir.

    Fiziksel klavyeler, dokunmatik ekranların yaygınlaşmasına rağmen iş odaklı kullanıcılar arasında yazım hızı ve doğruluk avantajlarıyla yeniden popülerlik kazanıyor. Tasarım ve dayanıklılık zorlukları devam ediyor.

    tvOS 26.4 güncellemesi Apple TV 4K'da ses formatları arasında geçiş sorunlarını giderirken, Continuous Audio Connection özelliği bazı kullanıcılar için uyumluluk ve ses kalitesi sorunları yaratabiliyor.

    OnePlus CEO'sunun istifası, yazılım ve donanım sorunları ile artan rekabet markanın geleceği hakkında soru işaretleri yaratıyor. BBK'nın stratejik değişimi ve kullanıcı tepkileri de bu durumu etkiliyor.

    Apple'ın 200MP kamera sensörü denemeleri, megapiksel sayısının ötesinde sensör boyutu ve lens kalitesinin önemini vurguluyor. Teknoloji ve kullanıcı deneyimi arasındaki denge tartışılıyor.