Ana Sayfa

Logitech G102 vs G203: Hangi Oyun Faresi Sizin İçin Daha Uygun?

Bilgisayar oyuncuları için doğru fare seçimi, oyun deneyimini doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. Logitech'in oyun dünyasında popüler olan G102 ve G203 modelleri, uygun fiyatları ve başarılı performanslarıyla sıkça karşılaştırılır. Bu yazıda, Logitech G102 vs G203 arasında detaylı bir karşılaştırma yaparak, hangi modelin sizin için daha uygun olduğunu keşfedeceğiz.

Logitech G Serisine Genel Bakış

Logitech, uzun yıllardır oyuncu ekipmanları konusunda güvenilir ürünler sunan köklü bir markadır. G102 ve G203 modelleri, özellikle giriş ve orta seviye oyuncular için tasarlanmıştır, performans ve bütçe dengesini iyi kuran farelerdir.


Ayrıca Bakınız

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS uygulamalarında sertifika süresinin dolması, fare ve klavye işlevselliğini etkiledi. Güncellemeler ve alternatif çözümlerle sorun kısmen giderildi ancak kullanıcılar yazılım bağımlılığına dikkat çekti.

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580, şık tasarımı, çoklu cihaz desteği ve sessiz tuşlarıyla verimli ve konforlu yazma deneyimi sunar. Hafif ve ince yapısıyla her ortamda kullanılabilir.

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 kablosuz farelerin özellikleri, kullanıcı yorumları ve karşılaştırmasıyla, ihtiyaçlarınıza en uygun mouse'u seçmenize yardımcı oluyoruz.

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 modellerinin tasarım, pil ömrü, hassasiyet ve kullanım kolaylığı açısından karşılaştırması, kullanıcı yorumlarıyla birlikte detaylı analiz sunuyor.

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio, iPad 10.2 için tasarlanmış dayanıklı, şık ve kullanışlı klavyeli kılıf. Uzun pil ömrü ve kolay bağlantısıyla verimli kullanım sağlar.

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 modellerinin özellikleri, ergonomisi ve kullanıcı yorumlarıyla detaylı karşılaştırması, seçim yaparken size rehberlik ediyor.

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 modellerinin ses kalitesi, konfor ve mikrofon performansını detaylı karşılaştırıyoruz.

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL klavyeleri, yüksek performans ve tasarım özellikleriyle öne çıkıyor. Kablolu ve kablosuz seçenekleri, tuş yapıları ve RGB ayarlarıyla farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

Tasarım ve Ergonomi

Logitech G102

  • Boyut ve Ağırlık: G102, kompakt yapısı ve hafif tasarımıyla öne çıkar. Uzun oyun seanslarında bile konfor sağlar.

  • Malzeme Kalitesi: Mat plastik yüzeyi, terlemeye karşı dirençli ve sağlamdır.

  • Düğmeler: Toplamda 6 programlanabilir düğme bulunur, kolay erişim için optimize edilmiştir.

Logitech G203

  • Boyut ve Ağırlık: G203, G102'ye kıyasla biraz daha büyük ve ağırdır, bu da bazı kullanıcılar için daha sağlam bir his verebilir.

  • Malzeme Kalitesi: Parlak plastik yüzey, şık bir görünüm sunarken, terlemeye karşı biraz daha hassas olabilir.

  • Düğmeler: Aynı şekilde 6 programlanabilir düğme yer alır ancak tıklama hissi biraz daha keskindir.

Özet: Tasarım açısından G102 daha minimal ve hafif, G203 ise biraz daha büyük ve parlak yüzey tercih eden oyunculara hitap eder.


Performans ve Sensör Özellikleri

Her iki model de Logitech'in yüksek hassasiyetli sensörleriyle donatılmıştır:

ÖzellikLogitech G102Logitech G203
SensörLogitech Mercury SensorLogitech Mercury Sensor
DPI Aralığı200 - 8000 DPI200 - 8000 DPI
İzleme Hızı (IPS)220 IPS220 IPS
İvme (G)25 G25 G

Her iki fare de yüksek hassasiyete sahip sensörler sayesinde hızlı ve doğru hareket takibi sağlar. Bu, FPS ve MOBA gibi hassas kontrol gerektiren oyunlarda büyük avantaj sunar.


Yazılım ve Özelleştirme

Logitech G Hub yazılımı sayesinde, her iki modelde de:

  • Düğme programlama yapılabilir.

  • DPI ayarları kişiselleştirilebilir.

  • RGB aydınlatma renkleri ve efektleri değiştirilebilir.

Ancak G203 modelinde aydınlatma efektleri biraz daha gelişmiş ve daha fazla renk seçeneği sunar.


Fiyat ve Değer

  • Logitech G102: Genellikle daha uygun fiyatlıdır, bütçe dostu oyuncular için idealdir.

  • Logitech G203: Bir miktar daha yüksek fiyatla gelir ancak tasarım ve aydınlatma açısından daha şık seçenekler sunar.

Bu bağlamda, fiyat-performans dengesi açısından G102 tercih edilebilir, ancak görsellik ve his açısından G203 cazip olabilir.


Sonuç ve Öneriler

Kullanıcı TipiÖnerilen Model
Bütçe dostu, hafif ve dayanıklı fareLogitech G102
Daha estetik, aydınlatmalı ve sağlam fareLogitech G203

Her iki model de oyuncuların ihtiyaçlarına iyi cevap verirken, seçim kişisel tercihlere ve kullanım alışkanlıklarına bağlıdır. Eğer uzun süreli kullanımlarda hafifliği tercih ediyorsanız G102, görselliğe ve hisse önem veriyorsanız G203 sizin için daha uygun olabilir.


Özetle:

Logitech G102 ve G203, oyunculara kaliteli performans ve uygun fiyat sunar. Tasarım, ağırlık, aydınlatma ve fiyat gibi kriterleri göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçebilirsiniz. Her iki fare de oyun deneyiminizi geliştirmek için güvenilir seçeneklerdir.


Unutmayın: Fare seçimi, kişisel konfor ve oyun tarzınıza bağlıdır. Mümkünse her iki modeli denemek, en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

📊 Fiyat Bilgileri
Yükleniyor...
Paylaş:f𝕏

Yorumlar:

    Ayın popüler yazıları

    macOS 26.4 sürümü, terminalde yapıştırılan komutlar için onay uyarısı getirerek kötü niyetli saldırılara karşı koruma sağlıyor. Özellik, kullanıcı güvenliğini artırırken geliştiriciler için iş akışını etkileyebiliyor.

    MacBook Neo, piyasaya çıkış öncesi stok sıkıntılarıyla karşılaşıyor. 8GB RAM ile rekabet avantajı sunarken, oyun sektörü ve yazılım desteği açısından belirsizlikler devam ediyor. Kullanıcı ilgisi yüksek.

    AMD Ryzen 9 9950X3D2 Dual Edition, çift CCD ve 3D V-Cache teknolojisiyle profesyonel kullanıma odaklanıyor. Yüksek güç tüketimi ve sınırlı oyun performansı ile piyasa dengeleri sorgulanıyor.

    R2R DAC, direnç merdiveni kullanarak dijital ses sinyallerini analog sinyale dönüştürür. Projede LED ışıklarla dirençlerin durumu görselleştirilmiş, STM32 mikrodenetleyici ile kontrol sağlanmıştır. Ticari ürünlerle kıyaslandığında farklı bir ses karakteri sunar.

    Apple M6 çipi, çekirdek yapısında küçük değişikliklerle GPU performansını artırarak yakın zamanda piyasaya sürülebilir. Tek çekirdek performansında liderliğini sürdüren Apple, yeni nesil işlemcilerle rekabeti güçlendiriyor.

    Google Pixel Watch 4, tamir edilebilirlik ve su geçirmezlik avantajlarıyla öne çıkarken, batarya ömrü ve tasarım konularında kullanıcı beklentilerini tam karşılamıyor. Rakipleriyle kıyaslandığında saf Android deneyimi sunuyor.

    Samsung Galaxy S26'nın Apple AirDrop ile uyumluluğu, farklı işletim sistemleri arasında dosya paylaşımını kolaylaştırarak kullanıcı deneyimini geliştiriyor ve ekosistemler arası etkileşimi artırıyor.

    Apple Maps, Ford Mustang Mach-E 2026 modelleri için batarya ön koşullandırma desteği sunarak elektrikli araçların şarj sürecini optimize ediyor. Özellik, bataryayı hızlı şarj öncesi ideal sıcaklığa getiriyor.