Ana Sayfa

Ürün Karşılaştırmaları

Logitech G502 X Lightspeed vs G502 Lightspeed: Kapsamlı Bir İnceleme

Post image
Benzer ürünleri özellik, fiyat ve kullanıcı yorumlarına göre karşılaştırın, doğru seçimi yapın.

Logitech, oyun ve genel kullanım için sunduğu yüksek performanslı farelerle tanınır. Özellikle G502 serisi, oyuncular arasında popülerliğini koruyor. Bu yazımızda, Logitech G502 X Lightspeed ve G502 Lightspeed modellerini detaylı şekilde karşılaştırarak, hangi modelin hangi kullanıcı tipine uygun olduğunu ele alacağız.

Tasarım ve Ergonomi

Ayrıca Bakınız

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS Yazılım Sertifikası Sorunu ve Kullanıcı Deneyimine Etkileri

Logitech'in macOS uygulamalarında sertifika süresinin dolması, fare ve klavye işlevselliğini etkiledi. Güncellemeler ve alternatif çözümlerle sorun kısmen giderildi ancak kullanıcılar yazılım bağımlılığına dikkat çekti.

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580 Ultra İnce Çoklu Cihaz Bluetooth Klavye Türkçe Tasarım ve Performans Özellikleri

Logitech K580, şık tasarımı, çoklu cihaz desteği ve sessiz tuşlarıyla verimli ve konforlu yazma deneyimi sunar. Hafif ve ince yapısıyla her ortamda kullanılabilir.

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 Kablosuz Mouse Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M171 ve M240 kablosuz farelerin özellikleri, kullanıcı yorumları ve karşılaştırmasıyla, ihtiyaçlarınıza en uygun mouse'u seçmenize yardımcı oluyoruz.

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 Kablosuz Farelerin Detaylı Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech M171 ve M185 modellerinin tasarım, pil ömrü, hassasiyet ve kullanım kolaylığı açısından karşılaştırması, kullanıcı yorumlarıyla birlikte detaylı analiz sunuyor.

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio iPad 10.2 için dayanıklı ve kullanışlı klavyeli kılıf çözümü

Logitech Slim Folio, iPad 10.2 için tasarlanmış dayanıklı, şık ve kullanışlı klavyeli kılıf. Uzun pil ömrü ve kolay bağlantısıyla verimli kullanım sağlar.

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 Kablosuz Fare Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Logitech M170 ve M220 modellerinin özellikleri, ergonomisi ve kullanıcı yorumlarıyla detaylı karşılaştırması, seçim yaparken size rehberlik ediyor.

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 Kablolu Oyun Kulaklığı Karşılaştırması ve İnceleme

HyperX Cloud III ve Logitech G G335 modellerinin ses kalitesi, konfor ve mikrofon performansını detaylı karşılaştırıyoruz.

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL Klavyelerin Karşılaştırması ve Özellikleri

Logitech G815 ve G PRO X TKL klavyeleri, yüksek performans ve tasarım özellikleriyle öne çıkıyor. Kablolu ve kablosuz seçenekleri, tuş yapıları ve RGB ayarlarıyla farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

G502 Lightspeed

  • Klasik G502 tasarım çizgilerine sahip.

  • Sağ el kullanımına uygun ergonomi.

  • 11 programlanabilir düğme.

  • Ağırlık dengesi ayarlanabilir, kullanıcıya özel ayarlanabilir ağırlık sistemine sahip.

G502 X Lightspeed

  • Daha modern ve minimalistik tasarım.

  • Daha hafif yapıda, yaklaşık %20 daha az ağırlık.

  • 13 programlanabilir düğme ile daha fazla kontrol imkanı.

  • Düğme yapısı geliştirilmiş ve daha dayanıklı malzeme kullanılmıştır.

Özet: G502 X Lightspeed, daha hafif ve güncel tasarım anlayışıyla kullanıcıya gelişmiş ergonomi sunarken, klasik tasarımı sevenler için G502 Lightspeed hala çekici bir seçenek.

Performans ve Sensör Teknolojisi

Her iki model de Logitech'in en son HERO sensör teknolojisini kullanır:

  • HERO 25K sensör: 25,600 DPI'a kadar hassasiyet.

  • Yüksek izleme hızı ve düşük gecikme süresi.

Ancak G502 X Lightspeed, sensör optimizasyonu ve işlemci hızında hafif iyileştirmelerle biraz daha akıcı performans sunar.

Bağlantı ve Kablosuz Teknoloji

  • Her iki modelde de Lightspeed kablosuz teknolojisi bulunur.

  • Ultra düşük gecikme süresi ve güçlü bağlantı.

  • Bluetooth desteği G502 X Lightspeed'te bulunmazken, G502 Lightspeed kablosuzda sadece Lightspeed sunar.

Pil Ömrü ve Şarj

ModelPil Ömrü (Kablosuz)Şarj SüresiŞarj Yöntemi
G502 LightspeedYaklaşık 48 saat2-3 saatUSB-C
G502 X LightspeedYaklaşık 60 saatHızlı şarj desteği ile 1 saatUSB-C

G502 X Lightspeed, daha uzun pil ömrü ve hızlı şarj teknolojisi ile öne çıkar.

Yazılım ve Özelleştirme

Her iki fare de Logitech G HUB yazılımı ile tam uyumludur:

  • Düğmelerin programlanması.

  • RGB aydınlatma kontrolü.

  • DPI ayarları ve profiller.

G502 X Lightspeed'te kullanıcı arayüzü ve yazılım desteği biraz daha geliştirilmiş, daha akıcı bir deneyim sunar.

Kullanıcı Deneyimi ve Dayanıklılık

  • G502 Lightspeed, sağlam ve güvenilir yapısıyla uzun yıllar tercih edildi.

  • G502 X Lightspeed ise daha hafif olması sebebiyle daha hızlı hareket gerektiren oyunlarda avantaj sağlar.

  • Düğmelerin tıklama hissiyatı G502 X Lightspeed'te biraz daha iyileştirilmiştir.

Sonuç

KriterG502 LightspeedG502 X Lightspeed
TasarımKlasik, ağır ve sağlamHafif, modern ve ergonomik
PerformansYüksek, güvenilirHafif iyileştirilmiş, daha akıcı
Pil Ömrüİyi (48 saat)Çok iyi (60 saat, hızlı şarj)
Düğme Sayısı1113
Yazılım DesteğiLogitech G HUBLogitech G HUB (geliştirilmiş)

Kimler hangisini tercih etmeli?

  • Klasik ve sağlam bir fare arayan, ayarlanabilir ağırlık sistemi isteyen kullanıcılar için G502 Lightspeed ideal.

  • Daha hafif, hızlı tepki veren, gelişmiş düğme sayısına sahip ve uzun pil ömrü arayan oyuncular için G502 X Lightspeed önerilir.

Son Söz

Logitech, G502 serisi ile oyun dünyasında yüksek standartlar belirliyor. Her iki model de üstün performans ve kalite sunarken, kullanıcı tercihlerine göre farklı avantajlar sağlıyor. Bu karşılaştırma ile hangi modelin ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğuna karar vermeniz kolaylaşacaktır.

📊 Fiyat Bilgileri
Yükleniyor...
Enes Taşdemir
·Güncellendi:
Paylaş:f𝕏

Yorumlar:

    Ayın popüler yazıları

    Apple'ın düşük maliyetli MacBook modeli, ekran parlaklığı, depolama kapasitesi, hızlı şarj ve kablosuz bağlantı gibi alanlarda sınırlamalarla sunulacak. Bu tercihler, temel kullanıcılar için uygun fiyatlı seçenek yaratıyor.

    Apple, yeni Siri sürümü ve akıllı ev ekranı lansmanını Eylül ayına erteledi. Yapay zeka entegrasyonundaki zorluklar ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri gecikmelere neden oldu.

    Apple M5 Max ve Ryzen Threadripper Pro 9995WX işlemcilerinin Geekbench ve Cinebench testleri üzerinden performans karşılaştırması yapıldı. Testlerin yapısı ve kullanım amaçları farklılıkları etkiliyor.

    Apple'ın 2026 Mac mini modeli M5 ve M5 Pro işlemcilerle geliyor. 16-24GB RAM, 2-8TB SSD, Thunderbolt 5 ve Wi-Fi 6E desteğiyle performans ve bağlantı teknolojilerinde önemli yenilikler sunacak.

    Samsung mobil bölümü, artan üretim maliyetleri ve sınırlı yeniliklerle ilk kez zarar riskiyle karşı karşıya. Pazar durgunluğu ve rekabet, şirketin stratejik değişiklikler yapmasını gerektiriyor.

    Apple Pay'in Hindistan'a giriş süreci, ülkenin güçlü UPI ödeme sistemi ve yerel düzenlemelerle şekilleniyor. Apple, kart tabanlı ödemelerde büyümeyi hedefliyor ancak UPI'nin yaygınlığı önemli bir engel oluşturuyor.

    Apple'ın yeni MacBook Air M5 modeli, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile performansını artırıyor. Kullanıcı yorumları, yapay zeka performansı ve ekran yenileme hızına dair farklı görüşler içeriyor.

    MacBook Neo'nun resmi olmayan 1TB depolama yükseltmesi, karmaşık lehimleme işlemleri ve yüksek maliyetle dikkat çekiyor. Performans sınırlamaları ve kullanıcı yorumları bu süreci değerlendiriyor.