Ana Sayfa

Oppo A60 vs POCO X3 NFC Detaylı Karşılaştırması

Post image
Post image
Bu koleksiyonda kullanıcıların en çok aradığı ürünleri, markaları ve konuları keşfedin.

Bu makale Oppo A60 ve POCO X3 NFC modellerini belirlenen kilit kriterler üzerinden karşılaştırır: ekran boyutu ve çözünürlük, işlemci ve bellek (RAM/Depolama), depolama genişletilebilirliği, ana ve ön kamera yetenekleri, pil kapasitesi ve hızlı şarj imkanı, yazılım/arayüz ve güvenlik çözümleri, bağlantı seçenekleri (NFC dahil) ve dayanıklılık ile boyutlar. Kriterler kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyen temel unsurlar olarak seçilmiştir ve her iki cihaz için mevcut açık verilere dayanarak karşılaştırma yapılır. Bu yaklaşım, kılavuz niteliğinde net ve karşılaştırılabilir bilgiler sunmayı hedefler.

Ürün 1: Oppo A60

  • Ekran: 6,67 inç LCD, HD+ çözünürlük (1604 x 720) ve 720 x 1600 piksel çözünürlüğüyle geniş bir görüntü alanı sunar.

  • İşlemci ve bellek: Qualcomm Snapdragon 680 yonga seti, 2,4 GHz hızında sekiz çekirdekli performans; 8 GB RAM ile çoklu görevler için yeterli hafıza sağlar.

  • Depolama: 256 GB dahili depolama, microSD kart ile 1 TB’a kadar artırılabilir.

  • Kamera sistemi: Arka ana kamera 50 MP + 2 MP derinlik sensörü; ön kamera 8 MP.

  • Pil ve hızlı şarj: 5000 mAh pil kapasitesi; 45W hızlı şarj desteği.

  • Yazılım ve kullanıcı arayüzü: Android 14 tabanlı ColorOS 14.0.1.

  • Bağlantı ve sensörler: 4G LTE, Wi‑Fi, Bluetooth 5.3, GPS, USB Type‑C; yan taraftaki parmak izi sensörü ve yüz tanıma ile biyometrik güvenlik.

  • Dayanıklılık ve ek özellikler: Suya/Toza Dayanıklılık var; NFC mevcut.

  • Boyutlar ve genel tasarım: 165 x 76 x 7 mm boyutlarda, 186 g ağırlığında; Gece Moru renk seçeneği; LCD ekran tipi.

  • Garanti ve ekler: Resmi Distribütör Garantili; kutuda telefon, hızlı şarj adaptörü, USB‑C kablo, SIM iğnesi, koruyucu kılıf ve kullanım kılavuzu bulunur.

Ayrıca Bakınız

Oppo A60 ve POCO X3 NFC Karşılaştırması: Ekran, Kamera, Pil ve Yazılım Özellikleri

Oppo A60 ve POCO X3 NFC Karşılaştırması: Ekran, Kamera, Pil ve Yazılım Özellikleri

Bu karşılaştırma Oppo A60 ve POCO X3 NFC modellerini ekran, işlemci, bellek, depolama, kamera, pil ve güvenlik gibi kilit kriterler üzerinden inceler; mevcut verilere dayanarak kullanıcıya net ve karşılaştırılabilir bilgiler sunar.

Oppo Reno 5 Lite İçin First Silikon Mor Kılıfın Detaylı İncelemesi ve Özellikleri

Oppo Reno 5 Lite İçin First Silikon Mor Kılıfın Detaylı İncelemesi ve Özellikleri

Oppo Reno 5 Lite uyumlu mor silikon kılıf, estetik ve dayanıklı yapısıyla cihazınızı korurken şıklık da katıyor. Soft silikon malzeme ve kolay kullanım özellikleriyle öne çıkıyor.

Huawei Freebuds SE 3 ve Oppo Enco Air Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Huawei Freebuds SE 3 ve Oppo Enco Air Karşılaştırması: Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Huawei Freebuds SE 3 ve Oppo Enco Air'in tasarım, ses kalitesi, pil ömrü ve bağlantı özellikleri karşılaştırılıyor. Kullanıcı yorumlarıyla her iki ürünün avantajları ve dezavantajları detaylandırılıyor.

2025 Yılında Oppo Telefon Fiyatları ve Modelleri: Detaylı İnceleme ve Analiz

2025 Yılında Oppo Telefon Fiyatları ve Modelleri: Detaylı İnceleme ve Analiz

2025'te Oppo telefon fiyatları, yenilikçi teknolojiler ve ekonomik faktörlerle çeşitleniyor. Geniş model yelpazesi, bütçe dostu ve üst segment seçeneklerle kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına hitap ediyor.

Oppo A74 Pil Sağlığı Nasıl Öğrenilir ve Korunur: Detaylı Rehber

Oppo A74 Pil Sağlığı Nasıl Öğrenilir ve Korunur: Detaylı Rehber

Oppo A74 kullanıcıları için pil sağlığı öğrenme yöntemleri, gizli kodlar, üçüncü parti uygulamalar ve pil ömrünü koruma ipuçlarıyla cihaz performansını artırmanın yolları bu rehberde.

Oppo Test Kodları: Akıllı Telefonunuzun Donanım ve Yazılım Sağlığını Kontrol Edin

Oppo Test Kodları: Akıllı Telefonunuzun Donanım ve Yazılım Sağlığını Kontrol Edin

Oppo test kodları, cihazınızın donanım ve yazılım sağlığını kontrol etmenizi sağlar. Bu gizli kodlarla performans analizi yapabilir, sorunları teşhis edebilir ve teknik servis öncesi hazırlık yapabilirsiniz.

Oppo Test Menüsü: Akıllı Telefonunuzun Donanım ve Yazılımını Detaylıca Kontrol Edin

Oppo Test Menüsü: Akıllı Telefonunuzun Donanım ve Yazılımını Detaylıca Kontrol Edin

Oppo test menüsü, telefonunuzun donanım ve yazılımını kapsamlı şekilde test etmenizi sağlar. Ekran, kamera, sensör ve bağlantı sorunlarını erken tespit ederek performansınızı artırabilirsiniz.

Oppo WhatsApp Görüntülü Arama Ayarları: Adım Adım Rehber ve İpuçları

Oppo WhatsApp Görüntülü Arama Ayarları: Adım Adım Rehber ve İpuçları

Oppo kullanıcıları için WhatsApp görüntülü arama ayarları ve ipuçları. Kamera ve mikrofon izinleri, internet optimizasyonu ve sorun çözümleriyle kesintisiz iletişim sağlayın.

Kullanıcı Yorumlarından Öne Çıkanlar

  • Olumlu

    • Hızlı şarj ve uzun pil ömrü: 45W hızlı şarj, pilin hızlı dolması ve uzun kullanım süresi öne çıkıyor.

    • Büyük ekran ve dayanıklılık: 6,67 inçlik geniş ekran, dayanıklı hissiyat ve kullanışlı tasarım öne çıkan özellikler.

    • Kamera ve ses performansı: Kamera netliği ve yüksek ses çıkışı öne çıkan olumlu yönler arasında.

    • Depolama ve çoklu görev: 256 GB depolama ve microSD kart desteği, çoklu uygulama kullanımında esneklik sağlar.

    • Tasarım ve kullanım kolaylığı: Şık ve sade görünüm, kullanımı kolay arayüz.

  • Olumsuz

    • Çözünürlük ve kamera kalitesi: Bazı kullanıcılar çözünürlüğün ve kamera kalitesinin beklenenden düşük olduğunu belirtti.

    • Kamera ve ekranla ilgili çeşitli sorunlar: Çekim performansı bazı durumlarda vasat bulundu; ekran ve dokunmatik ile ilgili bazı problem iddiaları dile getirildi.

    • Kutu içeriği ve bazı yazımsal/ayar zorlukları: Bazı yazılım ve ayar deneyimlerinde karışıklıklar ve bazı kullanıcılar için öğelerin konumları rahatsız edici bulundu.

    • Başkaca teknik konular: SIM karta erişim veya bazı yazılım aksaklıkları gibi teknik konulara dair birkaç eleştiri mevcut.

Ürün 2: POCO X3 NFC

  • Ekran: 6,67 inç IPS LCD; 1080 x 2400 piksel (FHD+); 120 Hz yenileme hızı; 20:9 en, yaklaşık %91.25 ekran/gövde oranı; çizilmeye dayanıklı cam kaplama ve 120 Hz ile akıcı görüntü.

  • İşlemci ve bellek: Snapdragon 732G, 2,3 GHz dört çekirdek + 1,7 GHz dört çekirdek; 6 GB RAM.

  • Depolama: 128 GB dahili depolama, microSD kart ile 256 GB’a kadar genişletilebilir.

  • Kamera sistemi: Arka 64 MP ana kamera + 13 MP ultra geniş açı + 5 MP makro + 2 MP derinlik; Ön 20 MP selfie kamerası.

  • Pil ve hızlı şarj: 5160 mAh pil; kutudan 33W hızlı şarj adaptörü çıkıyor.

  • Yazılım ve kullanıcı arayüzü: Android 10 ile MIUI for POCO (MIUI 12 sürümü).

  • Bağlantı ve sensörler: 4G LTE/4.5G, NFC, Bluetooth, GPS; USB Type‑C.

  • Güvenlik: Yana monteli parmak izi sensörü ve güç düğmesi entegrasyonu.

  • Dayanıklılık ve ek özellikler: Suya/Toza dayanıklılık var; mıknatıslı tasarıma sahip metalik arkası ve renk seçenekleri (Gölge Grisi ve Kobalt Mavi).

  • Boyutlar ve ağırlık: 165.3 x 76.8 x 9.4 mm, 215 g.

  • Garanti ve kutu içerikleri: Resmi Distribütör Garantili; kutu içeriğinde güç adaptörü (33W), USB‑C kablo, antibakteriyel kılıf, ekran koruyucu, SIM çıkarma aracı ve kullanım kılavuzu bulunur.

Kullanıcı Yorumlarından Öne Çıkanlar

  • Olumlu

    • Oyun performansı ve akıcılık: 120 Hz ekran ve güçlü işlemci ile oyunlar akıcı; genel sistem tepkisi hızlı.

    • Pil ömrü ve hızlı şarj: 5160 mAh ile gün boyu kullanım ve hızlı şarj ile kısa sürede tam kapasiteye ulaşma özelliği öne çıkıyor; iki güne kadar kullanım iddiaları var.

    • Ses ve kamera: Stereo hoparlörler ve 64 MP ana kamera ile genel fotoğraf kalitesi iyi; gece çekimleri de olumlu yorumlar arasında.

    • Ekran ve tasarım: 120 Hz yenileme hızının hissedilir olması, şık tasarım ve renk seçenekleri kullanıcılar tarafından beğeniliyor.

    • Kutudan gelen ekler: 33W hızlı şarj adaptörü, şeffaf kılıf ve ekran koruyucu ile birlikte geliyor.

  • Olumsuz

    • Arayüz ve reklamlar: MIUI for POCO arayüzünde bazı kullanıcılar reklam ve tema seçenekleri nedeniyle rahatsızlık duyuyor.

    • Kamera/optik sapmalar: Pro modunda netleme ve odaklama ile ilgili ince ayarlamalar gerekiyor; OIS olmaması bazı kullanıcılar için eksiklik olarak kabul ediliyor.

    • Isınma ve ısınma etkisi: Uzun süreli yüksek grafik talebi altında ısınma hissediliyor; bazı kullanıcılar sıcaklık yönetimini eleştiriyor.

    • 60 Hz/120 Hz geçişi ve pil tüketimi: 120 Hz modunun pil tüketimini artırması bazı kullanıcılar tarafından vurgulanıyor; 60 Hz modunda pil ömrü daha iyi deniyor.

Ürünlerin Özellik Karşılaştırması

ÖzellikOppo A60POCO X3 NFC
Ekran Boyutu6,67 inç6,67 inç
Ekran TipiLCDIPS LCD
Çözünürlük720 x 16001080 x 2400
İşlemciSnapdragon 680 (2,4 GHz Octa Core)Snapdragon 732G (2,3 GHz Quad Core + 1,7 GHz Quad Core)
RAM8 GB RAM6 GB RAM
Dahili Depolama256 GB128 GB
Arka Kamera (Ana Sensörü)50 MP ana kamera64 MP ana kamera
Ön Kamera8 MP20 MP
Batarya5000 mAh5160 mAh
Hızlı Şarj45W hızlı şarj33W hızlı şarj
Yazılım (Android ve Arayüz)Android 14 + ColorOS 14.0.1Android 10 + MIUI for POCO (MIUI 12)
Biometrik GüvenlikYan tarafta parmak izi sensörüYana monteli parmak izi sensörü; güç düğmesiyle entegre
Dayanıklılık ve su/Toz DayanıklılıkVarVar
Ağırlık186 g215 g
Boyutlar165 x 76 x 7 mm165.3 x 76.8 x 9.4 mm
📊 Fiyat Bilgileri
Yükleniyor...
Paylaş:f𝕏

Yorumlar:

    Ayın popüler yazıları

    iOS klavye ve otomatik düzeltme sistemindeki performans düşüşü, yazım hatalarının artmasına ve kullanıcı deneyiminin olumsuz etkilenmesine yol açıyor. 26.4 güncellemesiyle iyileştirme bekleniyor.

    Samsung Galaxy Buds4 Pro, sap tasarımı ve baş hareketi desteği gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Tasarım değişikliği ve teknik özellikler kullanıcılar arasında farklı görüşlere neden oluyor.

    Red Dead Redemption 2'nin mobil versiyonu, görsel açıdan etkileyici olsa da cihaz uyumluluğu ve performans sorunlarıyla karşılaşıyor. Netflix ve Rockstar sürümleri farklı deneyimler sunuyor.

    Samsung Galaxy S22 serisi için Ekim 2024'te yayınlanan yazılım güncellemesi, anakartta kritik hasarlara ve cihazların işlevsiz kalmasına yol açtı. Kullanıcılar, donanım arızaları ve müşteri hizmetleri sorunlarıyla karşı karşıya.

    TSMC'nin 2nm üretim kapasitesinin 2028'e kadar dolması, yarı iletken sektöründe kapasite sıkıntısını artırdı. Samsung Foundry ve Intel, bu boşluğu doldurma potansiyeliyle alternatif üreticiler olarak öne çıkıyor.

    Lenovo'nun retro arcade oyun kabini, yüksek performanslı Android tabletlerle uyumlu olup nostaljik tasarım ve emülasyon desteğiyle evde kaliteli oyun deneyimi sunuyor. Ürün, belirli tabletlerle sınırlı ve sağlam buton yapısına sahip.

    OnePlus 15T, 7.500mAh bataryası ve yazılım optimizasyonuyla uzun pil ömrü sunuyor. Kompakt tasarımı ve güçlü bataryası sayesinde kullanıcılar şarj süresini uzatabiliyor.

    Apple, ürünlerini satıştan kaldırdıktan sonra 5 yıl içinde vintage, 7 yıl içinde obsolete olarak sınıflandırıyor. Bu süreç, teknik destek ve onarım hizmetlerinin sona erdiğini gösteriyor ancak cihazlar çalışmaya devam ediyor.